Turnaj ulíc 2014

Štvrtým ročníkom pokračoval v sobotu 28. júna 2014 tradičný turnaj hlbockých ulíc vo futbale. Zúčastnili sa ho ako obyčajne štyri mužstvá: Záhumnie, SNP, Mláky a Starí páni. Tak ako každoročne, aj tento rok sa hralo systémom každý s každým a o napínavé chvíle nebolo núdza. O víťazovi sa rozhodovalo až v poslednom zápase medzi mužstvami Mlák a Záhumnia. Mlákam na víťazstvo chýbal jeden strelený gól, ktorý by zabezpečil výhru nad Záhumním a aj celkové víťazstvo. Lenže v zápase ,,o všetko" sa zrodila bezgólová remíza, a tak už po druhýkrát v histórii sa tešili z víťazstva chlapci zo Záhumnia. Podarilo sa im to v roku 2012 a aj teraz v roku 2014. Jediným mužstvom bez víťazstva na turnaji zostávajú Mláky. Miernym sklamaním tohto ročníka je divácky záujem, ktorý bol menší ako po minulé roky aj vďaka rôznym akciám v okolí. V prestávke nastúpili chlapci z prípravky v modelovanom zápase proti výberu rodičov a fanúšikov a remizovali 3:3. V súťaži kopania pokutových kopov zvíťazil Flaviu Nicusor Drinc pred Petrom Pawlusiowom a Pavlom Orgoníkom. Najlepším strelcom turnaja sa stal Milan Mráz s tromi gólmi z mužstva Starých pánov a najlepším brankárom Branislav Valjent ml. zo Záhumnia. Pozrime sa na jednotlivé výsledky:

1. kolo:

Záhumnie - Starí páni 3:1 /0:1/ g: 23. P. Jediný ml., 33. B. Valjent ml., 38. Jarábek - 20. Špoták. V otváracom zápase turnaja nastúpili minuloroční víťazi Starí páni proti historicky najúspešnejšiemu tímu tohto turnaja. Prvý polčas patril Starým pánom, ktorí sa dostali v poslednej minúte zaslúžene do vedenia gólom Špotáka. Záhumnie po prestávke pridalo a tromi gólmi otočilo vvýsledok vo svoj prospech. Najskôr tri minúty po prestávke sa presadil P. Jediný ml., o desať minút sa dostalo Záhumnie do vedenia gólom B. Valjenta ml. a o definitívu sa dve minúty pred koncom postaral tvrdou strelou Stanislav Jarábek.

Mláky - SNP 1:2 /1:1/ g: 10. P. Pawlusiow - 13. P. Morávek st., 29. Zríni. V dôležitom zápase týchto dvoch mužstiev sa takisto udial obrat vo výsledku. Do vedenia išli Mláky v 10. minúte po strele P. Pawlusiowa. Mláky sa dlho netešili, lebo v 13. minúte vyrovnal P. Morávek starší. Remízový zápas nakoniec rozhodol v druhom polčase v 29. minúte Miroslav Zríni. Mláky sa síce snažili do konca zápasu o vyrovnanie, ale SNP si takticky dôležité víťazstvo udržalo.

2.kolo:

Starí páni - Mláky 1:5 /1:2/ g: 17. M. Mráz - 8. R. Mráz, 16. R. Mráz, 27. Jonáš, 32. Šághy, 35. R. Mráz. V zápase porazených mužstiev z prvého kola sa tešili Mláky po výraznom víťazstve, ktoré zabezpečil strelecky disponovaný Rastislav Mráz, strelec hattricku. Najskôr v 8. minúte pridal prvý gól a v 16. minúte druhý gól. Do prestávky ešte v 17. minúte Starí páni znížili zásluhou Milana Mráza - otca Rastislava a zdalo sa, že o všetkom rozhodnú Mrázovci. Lenže v 27. minúte zvýšil vedenia Mlák na 1:3 Jonáš a v 32. minúte už na 1:4 Šághy. Konečné slovo ale patrilo predsa len Rastislavovi Mrázovi, ktorý upravil na konečných 1:5 v 35. minúte tohto zápasu. Mlákam tak ožila šanca na zisk trofeje, naopak Starí páni už vedeli, že prvenstvo z minulého ročníka neobhája.

Záhumnie - SNP 1:0 /0:0/ g: 21. B. Valjent ml. V stretnutí dvoch víťazov v prvom kole sa zrodilo prekvapujúce víťazstvo hráčov Záhumnia. Tí nastupovali proti SNP v úlohe outsidera, ale ich rozumná taktika slávila úspech. Po bezgólovom prvom polčase sa hneď v úvode toho druhého presadil B. Valjent ml. SNP sa síce snažilo, ale narážalo na bezchybnú obranu Záhumnia na čele s brankárom B. Valjentom starším. Záhumnie tak touto výhrou urobilo dôležitý krok k turnajovému víťazstvu.

3. kolo:

SNP - Starí páni 4:3 /1:2/ g: Drinc, Zríni, Zríni, B. Chovanec - Milan Mráz, Milan Mráz, J. Jediný. V zápase plnom zvratov vyhrali nakoniec hráči SNP, ktorí sa ujali vedenia gólom Drinca, ale do prestávky ešte dvomi presnými zásahmi Milana Mráza išli Starí páni do vedenia. V druhom polčase najskôr vyrovnal Zríni, ale Jozef Jediný prevážil misky váh opäť na stranu Starých pánov. V samom závere však SNP výsledok dokole otočilo gólmi Zríniho a aj Bronislava Chovanca.

Mláky - Záhumnie 0:0 V zápase ,,o všetko" sa zrodila bezgólová remíza. Mláky potrebovali v tomto zápase vyhrať akýmkoľvek výsledkom, ale sa im to nepodarilo. Neprekonali takticky dobre organizované mužstvo Záhumnia, ktoré remízou získalo potrebný siedmy bod, vyhralo v celom turnaji, v ktorom im na víťazstvo stačilo dosiahnuť iba štyri góly. Ich obrana však bola nepriechodná, keď inkasovala iba raz.

Konečná tabuľka:

1. Záhumnie 7 b. 4:1

2. SNP  6 b. 6:5

3. Mláky 4 b. 6:3

4. Starí páni 0 b. 5:12

Zostavy jednotlivých mužstiev:

Záhumnie: B. Valjent st., B. Valjent ml., R.Valjent, J. Slaný, P. Jediný st., M. Jonáš, M. Filípek. Zľava dole: S. Jarábek, P. Jediný ml., D. Jakáb, Jánošík.

SNP: Ľ. Žák, B. Chovanec, J. Chovanec, P. Morávek ml., P. Morávek st., M. Morávek, R. Morávek, F. Drinc, M. Zríni, M. Horňák.

Mláky: Norovský, D. Polakovič, P. Pawlusiow, A. Válka, P. Jonáš, J. Jorík, R. Fica, M. Zajac, R. Mráz, Martin Mráz, Šághy.

Starí páni: M. Otépka, P. Krištof, P. Orgoník, Milan Mráz, R. Baran, P. Špoták, Jozef Jediný, M. Otrísal, S. Šulc, R. Horňák, N. Bakošová.

Víťazné mužstvo Záhumnia: Zľava hore: B. Valjent st., B. Valjent ml., R.Valjent, J. Slaný, P. Jediný st., M. Jonáš, M. Filípek. Zľava dole: S. Jarábek, P. Jediný ml., D. Jakáb, Jánošík.