Keď futbal prináša radosť...

Po sobotňajšom zápase s Koválovom sa chcem chlapcom poďakovať za výkon a takú radosť, ako po tomto zápase, by som chcel zažívať po každom dueli. Zlepšené výkony z predchádzajúcich zápasov potvrdili chlapci aj teraz, keď silnému súperovi nedovolili dostať sa do vyloženejšej gólovej príležitosti. Dá sa povedať, že každý, kto bol na ihrisku, predviedol zodpovedný a disciplinovaný výkon na hranici svojich možností. V nedeľu doobeda volal funkcionár z Oreského ani sa nečudoval, že sme Koválov zdolali a jedným dychom dodal, že v Oreskom sme boli najlepšie mužstvo, ktoré tam v poslednom čase hralo (to človeka poteší).

Ja osobne vidím progres mužstva v týchto smeroch:

• 1. Disciplína. Som rád, že sme sa nedali vyprovokovať niekoľkými tvrdými zákrokmi súpera a riešili sme tieto situácie s nadhľadom, čo v minulosti nebolo zvykom, keď sme každý verdikt rozhodcu komentovali (napr. René, Lukáš) a mužstvo sme oslabovali trestami za zbytočné karty.
  • 2. Kondícia. Myslím, že plody práce trénera Huttu a kvalitná zimná príprava prinášajú zlepšenie v hernom aj kondičnom prejave mužstva. Na jeseň sme niektoré „víťazné“ zápasy nedotiahli do víťazného konca len vďaka nezvládnutým druhým polčasom, kde sme súperovi nestačili kondične.

Teraz niekto povie, že je predčasné robiť takéto závery, viem ešte nie sme zachránení, ale ja len chcem týmto mojím názorom povzbudiť chlapcov lebo si to zaslúžia. Sú to mladí chalani a potrebujú si utvrdiť sebavedomie.

Tiež ma potešila plná tribúna na sobotňajšom zápase a tá je pre hráčov motiváciou a výzvou k ešte lepším výkonom. Veď povedzme si otvorene – futbal sa hrá pre divákov. Takže poďme potvrdiť tieto slová do Rybiek a priniesť odtiaľ tri body.