Lukáš Chrenek

O ďalší príspevok do našej rubriky rozhovory sme požiadali záložníka nášho mužstva Lukáša Chrenka. Tento dvadsaťročný futbalista k nám prišiel v lete na polročné hosťovanie z FK Senica. Cez zimnú prestávku sme toto hosťovanie predĺžili do 30. 6. 2012. V prebiehajúcom ročníku 2011/2012 je tento hráč naším najlepším strelcom. Doteraz zaznamenal 9 gólov. Na jar strelil dva góly v domácom zápase so Sekulami a jeden gól v zápase v Brodskom. Hlavne jeho prvý gól do siete Sekúl bol výstavný. Strelil ho z brejku utešenou strelou do pravého horného rohu bránky, pričom lopta putovala od brvna do siete. Po zápase s Koválovom, v ktorom patril medzi našich najlepších, sme sa Lukáša opýtali nasledujúce otázky.

PROFIL HRÁČA: LUKÁŠ CHRENEK

• - Lukáš, získali sme cenné víťazstvo s Koválovom. Ako by si hodnotil tento dôležitý zápas?
    Z môjho pohľadu to bol veľmi ťažký a dôležitý zápas. V prvom polčase sme podali kvalitný výkon, slušne sme kombinovali a dokázali si vytvoriť viacero šancí. Druhý polčas bol o niečo slabší, no aj tak sme súpera nepustili do žiadnej šance. Som rád, že sme to zvládli a tri body zostali doma.
  • - Ako sa ti v tomto zápase hralo?
    Hralo sa mi dobre, mal som viacero defenzívnych úloh ako inokedy, ale myslím, že som to zvládol.
  • - Máme 23 bodov a odpútali sme sa zo suterénu tabuľky. Hráme ešte 10 zápasov. V hre je 30 bodov. Veríš, že by sme sa mohli tento rok zachrániť?
    Myslím si, že áno. Máme dosť silné mužstvo na to, aby sme hrali o vyššie priečky a nie o záchranu. Musíme isť od zápasu k zápasu a snažiť sa nazbierať čo najviac bodov.
  • - V minulom kole v Brodskom si strelil krásny gól v 23. minúte na 1:3. Ako sa neskôr ukázalo bol tento gól rozhodujúcim. Ako by si tento moment okomentoval?
    Spomínam si na tento moment veľmi dobre, bolo to viac menej so šťastím, pretože som sa dostal cez dvoch brániacich hráčov až k zakončeniu. Ale som rád, že mi to tam padlo. To, že gól bol víťazný, je len čerešničkou.
  •  Momentka zo zápasu Baník Brodské - TJ Hlboké 2:3, v prieniku práve Lukáš Chrenek s č. 11. Fotka zachytáva moment tesne pred jeho gólom na 1:3.
  • - Husársky kúsok sa ti podaril aj v domácom zápase so Sekulami, kde si zaznamenal dva krásne góly. Ako by si hodnotil tieto dva zásahy?
    Som rád, že sa mi podarilo dvakrát skórovať proti tomuto mužstvu, pretože v jesennej časti sme u nich prehrali a ja som zahodil tutovku zoči-voči brankárovi. Tak aspoň takto som im to vrátil a pomohol nášmu mužstvu k zisku veľmi cenných bodov.
  • - Si najlepším strelcom mužstva. Zaznamenal si už 9 gólov. V čom tkvie tvoja strelecká produktivita?
    Od žiackej kategórie som hrával prvú, druhú aj tretiu ligu. Odohral som množstvo kvalitných zápasov, absolvoval stovky kvalitných tréningov, počas ktorých človek nazbiera množstvo skúseností. Samozrejme futbal je kolektívna hra, takže zásluhu na týchto mojich góloch majú aj moji spoluhráči. Bez nich by som to nedokázal!
  • - Na akom poste sa cítiš dobre?
    Je mi jedno na akom poste hrám, ale ak si mám vybrať tak asi záloha.
  • - Minulú sezónu si hral o súťaž nižšie v Hradišti pod Vrátnom. Ak by si mal porovnať tieto dve súťaže, aké by bolo tvoje hodnotenie? Na akom poste si tam hrával?
    Tak samozrejme, že okresná súťaž je lepšia a hlavne kvalitnejšia čo sa týka futbalovej stránky, pretože tu hrá veľa skúsených a starších futbalistov. Zápasy v tejto súťaži sú na lepšej úrovni, hrá sa s nasadením a bojovnosťou, čo tam je vidieť len málokedy. V Hradišti pod Vrátnom som hrával prevažne viac vpredu, presnejšie v strede zálohy alebo v útoku.
  • - Na budúcu sobotu budeme hrať v Rybkách tzv. ,,družstevné derby“. Čo si myslíš, ako by sme mali hrať, aby sme boli úspešní?
    Mali by sme si uvedomiť, že hráme vonku, takže dôležitá bude najmä defenzíva. To neznamená, aby sme len bránili, musíme sa snažiť aj smerom dopredu niečo vymyslieť a pokúsiť sa streliť nejaký gól. Mali by sa ku nám pripojiť aj ostatní chalani, ktorí stáli pre tresty a zranenia, takže dúfam, že nesklameme a z Rybiek si odvezieme tri body.
  • - Ako by si zápas v Rybkách tipoval?
    Musíme vyhrať. Tipujem 1:3
  • - V našom mužstve si na hosťovaní do 30. 6. 2012. Máme záujem, aby si sa stal naším hráčom natrvalo. Ako to vidíš ty?
    Všetko bude záležať po skončení súťažného ročníka.
  • Narodil sa: 04.06.1991
    Zamestnanie: Delphi Senica
    Obľúbený hráč: Lionel Messi
    Obľúbený tréner: Josep Guardiola