ROZHOVOR S BRONISLAVOM CHOVANCOM, HRÁČOM ZÁPASU V RYBKÁCH...

Na budúci týždeň bude oslavovať dvadsaťjeden rokov. Je hráčom nášho mužstva, jedným z obrancov, tvrdým, nekompromisným ,,zametačom". Áno, reč je o Bronislavovi Chovancovi, ktorý nám poskytol rozhovor potom, čo ho fanúšikovia na našej stránke zvolili za hráča zápasu FC Rybky - TJ Hlboké. Ochotne nám poskytol rozhovor, ktorý Vám teraz exkluzívne prinášame.

Broňo, v zápase v Rybkách ťa naši fanúšikovia zvolili za hráča zápasu. Potešila ťaich voľba a čo by si im na diaľku odkázal? ,,Správa, že som sa stal hráčom zápasu ma veľmi potešila, pričom gól, čo sme dostali bol po mojom faule. Snažil som sa odovzdať na ihrisku všetko a doviesť mužstvo do víťazného konca, ale sa nám to nakoniec nepodarilo. Všetkým fanúšikom, spoluhráčom, čo hlasovali ďakujem a dúfam, že naše výkony budú lepšie, aby boli fanúšikovia i vedenie, ale aj my spokojní."                                                               

Ako si videl tento zápas a ako sa ti v ňom hralo? ,,Tento zápas bol derby a očakával sa bojovný futbal. Myslím, že sme nehrali až tak zle, ale nevytvorili sme si vôbec žiadnu šancu a zato sme boli aj potrestaní. Mne osobne sa hralo výborne, keďže som dlho nehral kvôli zraneniu. Tak som bol nahecovaný."
V zápase si vynikal v hlavičkových súbojoch, ale postavou nie si najvyšší... ,,Tak nie som najvyšší, ale úlohou obrancu je súboje vyhrávať. V Rybkách sa mi to darilo skoro na 100%. Vždy je lepšie aspoň ísť do toho súboja a skúsiť ho vyhrať, alebo aspoň znepríjemniť protihráčovi situáciu. Netreba sa báť aj keď je niekto nižší."
V obrane pôsobíš spoľahlivo, ale nevyhýbaš sa zbytočným faulom, ktoré pripravujú nejednu nepríjemnú chvíľku pred našou bránkou. Snažíš sa tieto fauly eliminovať?
,,Pravda je, že hrám veľmi tvrdo a robím aj zbytočné fauly v súbojoch. Niektoré sa mi nezdajú posúdené správne. Myslím, že ich robím aj preto, lebo som bývalý hokejista a tam sa hrá tvrdšie. Ale ani futbal nie sú šachy."
Záver duelu v Rybkách sme nezvládli, čo si myslíš prečo? ,,Predchádzali tomu šance, ktoré sme si nevedeli vytvoriť a môj zbytočný faul, po ktorom sme inkasovali celkom lacný gól. Každý ostal v podstate len stáť a hráči Rybiek mali voľný priestor pred Hrušeckého bránkou. A podľa mňa tréner urobil v závere nešťastné striedanie."
Týždeň voľna mužstvu prospel a výhra v nedeľu so Šajdíkovými Humencami to potvrdila... ,,V nedeľu sme hrali vynikajúco, možno to bolo tým voľnom, ale aj zmena v taktike mužstva nám dopomohla k výhre. Hrali sme vysoký presing, behali jeden za druhého a celý zápas bojovali. Prvý polčas sme síce veľa šancí zahodili a náš brankár inkasoval po školáckej chybe, no neprestali sme hrať a tlačiť súpera, čo sa nám vyplatilo. Nakoniec sme dali štyri góly a víťazstvo sme si jednoznačne zaslúžili."
Na ihrisku ste nastúpili v novom rozostavení. Ako sa ti v ňom hralo? ,,Nové rozostavenie bola pre nás dobrá voľba, lebo sme mladé mužstvo a tento štýl nám sedel. Ubehali sme súpera. Tlak, ktorý sme vyvíjali bol intenzívny. Bola len otázka času, kedy skórujeme. Mne sa osobne hralo super, síce som toho s Martinom Sládkom mal v strede veľa, no zvládli sme to a to hlavne kondične. Myslím si, že tréner spravil výborný ťah, keďže máme veľké ihrisko a tento štýl tu jednoznačne pasoval."
Prvá jarná výhra teší. Ako ovplyvnila náladu v kabíne? ,,Potešila určite všetkých hráčov, fanúšikov aj vedenie. V kabíne sme po zápasy mali radosť zo zaslúženého víťazstva. Konečne aj na tréningu nás bolo viac. Myslím si, že táto výhra nám veľmi pomohla na sebavedomí, ako u jednotlivcov, tak aj u celého mužstva."
V nedeľu hráme s Cerovou. Aký zápas očakávaš? ,,Na Cerovej bude veľmi ťažký zápas. Je to výborný súper. Myslím si, že zápas bude od začiatku prebiehať vo vysokom nasadení, bude to tvrdý zápas plný pohybu a súbojov. Síce terén na Cerovej je trochu horší, ako u nás myslím si, že to bude veľmi vyrovnaný súboj."
Čo myslíš, ako na nich? ,,Podľa mňa musíme začať od začiatku drieť ako doma, ale nie s tromi útočníkmi. Budeme musieť zamakať, nezľaknúť sa a snažiť sa držať čo najviac loptu. Máme nato hráčov, aby sme veľmi znepríjemnili hru Cerovej a doviedli zápas do úspešného konca. Ale nič nie je zadarmo."
Tvoj tip na tento zápas? ,,Pokiaľ sa bude makať, ako v nedeľu myslím si, že aj výhra nie je nemysliteľná. Ale aj jeden bod by bol veľmi cenný."
Dostali sme sa do TOP 5 v tabuľke. Veríš, že túto pozíciu udržíme? ,,Osobne verím, že máme nato udržať sa aj v TOP 3 len treba pristupovať k tomu zodpovedne. V najbližších zápasoch uvidíme, ako sa nám to podarí. Teraz máme ťažšie zápasy, ale myslím si, že čím máme ťažšieho súpera, tým hráme lepšie. Určite by som bol rád keby sme stále hrali o špicu tabuľky a nie ako minulý rok stále o záchranu."

Broňo v plnom nasadení...

Broňo, poďme sa obzrieť do tvojich začiatkov. Ako si sa dostal k futbalu a kto ťa k nemu priviedol? ,,K futbalu som sa dostal prostredníctvom prvého trenéra, čo ma trénoval, a to bol Miroslav Otépka. Už ako dieťa som lietal po ihrisku a hrával so žiakmi, ale musel som počkať až dosiahnem žiackeho veku. Futbal hrával aj môj starší brat s ,,kámošmi" a tak aj oni ma motivovali. Svoj prvý zápas si veľmi dobre pamätám, lebo bol taktiež proti Rybkám a hneď som strelil aj gól."
Ako si spomínaš na žiacke a dorastenecké mužstvo, s ktorým  si prežíval úspešné obdobie? ,,Žiacku si pamätám od začiatku. Začal som ako útočník a postupne som si vyskúšal asi každý post okrem brankára. Posledné dva roky mi Milan Mráz našiel post stopéra, ktorý mi aj ostal. V poslednom roku za žiakov sme vyhrali súťaž. Prehrali sme jediný zápas v Radošovciach, ktorý bol aj môj posledný v tejto kategórii. V doraste sme boli výborná partia a piata liga bola o niečo väčšia skúsenosť. Mali sme vynikajúceho trénera Stanislava Macka, s ktorým chalani vyhrali okres. V piatej lige sme sa predierali na popredných priečkach a ukazovali sme naše prednosti. Posledný rok v doraste som už chodieval vypomáhať aj áčku, ale vyšli mi aj dorastenecké zápasy, v ktorých sme skoro vždy hrali dobre.“
Kto Ti z trénerov, ktorí ťa trénovali najviac dal? ,,Tak, každý tréner mi dal niečo nové a dosť ma naučil a nie len na ihrisku. Ale myslím si, že ten naj tréner bol Stano Macek.
Aký je Tvoj cieľ v našom mužstve?
,,Mojím cieľom by bol postup do 5 ligy a možno aj vyššie. Dôležité je, aby sa kolektív udržal po kope. Sme mladí a ambiciózni.“

PROFIL HRÁČA: BRONISLAV CHOVANEC

Narodil sa: 16. apríl 1992

Výška: 178 cm

Váha: 85 kg

Zamestnanie: momentálne nezamestnaný

Prezývka: prezývok je aj viacej, ale najznámejšia asi BRONX

Obľúbený hráč:  obľúbený hráč je Rio Ferdinand, lebo je vynikajúci obranca a vždy hrá naplno a hlavne srdcom pre svoj tím

Obľúbený tréner: Pavol Hutta, ale aj Sir Alex Ferguson vie, o čom je futbal

Obľúbený klub: obľúbený klub je náš TJ HLBOKÉ. Inak nejako nemám žiadny, fandím dobrému futbalu. V Anglicku je takých tímov viac

Obľúbený post: obranca

Značka kopačiek: Adidas

Aktivity vo voľnom čase: vo voľnom čase sa venujem posilňovaniu, tréningom, sem tam chodím boxovať a hrať hokej. Venujem sa tiež kamarátom a ,,utužovaniu" kolektívu.

Obľúbený alko a nealko nápoj: z alko nápojov je to určite pivo a nealko asi kofola, ale po dobrom tréningu je každá voda dobrá

Obľúbené jedlo: Nie som ,,mlsný´´ takže zjem skoro všetko, ale pokial si mám vybrať, je to vždy pizza

Futbalová kariéra: Zatiaľ som hral len za TJ HLBOKÉ, pre ktorý sa snažím odovzdať vždy všetko a hlavne to najpodstatnejšie a to je srdiečko.

Autor: TJ Hlboké

Komentáre:

Pre pridanie komentára sa prosím prihláste alebo registrujte.