VO VÝBORNOM ZÁPASE BOD...

Áno, ten získali dnes v predohrávanom zápase 15. kola Hlbočania, ktorí privítali hráčov Oreského. Historicky je to náš najneobľúbenejší súper, lebo s ním máme dosť negatívnu bilanciu. Dnes sa však odohral v Hlbokom výborný zápas, ktorý však nebol pre infarktový záver pre slabšie povahy. Keď v minulom ročníku nepremenili v domácom zápase Orešania dva pokutové kopy v zápase s Hlbokým, dnes sa kopali dve jedenástky opäť - po jednej na obidvoch stranách. Tú prvú mali príležitosť premeniť Hlbočania, ale Štora zlyhal. Hostia mali podobnú výhodu v 86. minúte a Jarábek ho napodobnil. Vynikli naopak na obidvoch stranách brankári, ktorí privádzali strelcov priam do zúfalstva. A tak remíza 1:1 je spravodlivá. V tabuľke znamená však pre Hlbočanov opustenie prvého miesta, na ktoré sa dostali znovu Rybčania. V nedeľu hráme opäť, tentoraz v Radošovciach...

TJ Hlboké - FK Oreské 1:1 /0:1/ g: 55. Chovanec - 38. Pavlačka. Bez kariet. TJ Hlboké: Hrušecký - Drinc, Otépka ,,C", Chovanec, Rosa - M. Sládek, Kumančík, Mráz /77. Jurica/, Štora - T. Slovík, Klein /83. Dujka/. Tréner: Peter Kumančík. FK Oreské: Štefka - Kralovič ,,C", L. Mikuš, Šefčík, Jarábek - Hrbatý /85. D. Ferik/, Vacula /89. D. Baláž/, Krišák, Buchta - P. Mikuš /73. Bederka/, Pavlačka. Tréner: Dušan Ferik. Rozhodovali: Prelec, Mi. Šefčík. Bez delegáta.

Do Hlbokého pricestovalo v strede týždňa Oreské. To dnes dokázalo svoje kvality a v Hlbokom bolo zatiaľ z troch mužstiev, ktoré tu vycestovali, najlepšie. Hral sa na pomery najvyššej oblastnej súťaže skvelý zápas s množstvom vzruchu na jednej aj druhej strane. Pre slabé povahy to však zápas nebol vzhľadom na infarktový záver. Ale poďme postupne. Už v 4. minúte neprehodil vybehnutého Štefku z 20 metrov Kumančík a bol z toho iba roh. Na druhej strane v 16. minúte dostal peknú loptu za obranu domácich Jarábek, ale jeho šancu zase Hrušecký s pomocou obráncov zlikvidoval. V 19. minúte Mrázovu jedovatú strelu Štefka na dvakrát skrotil. V 22. minúte sa rútil z boku sám na Štefku Kumančík, ale volil miesto strely ešte nahrávku a dobiehajúci hosťujúci hráči ho zblokovali na roh. V 36. minúte bol v šestnástke hostí zrazený Slovík, ale Štora z jedenástky nepochodil. Hrdinom okamihu bol brankár hostí. Naopak nedáš-dostaneš sa preukázalo prakticky hneď. V 38. minúte vyšiel hosťom brejk a Pavlačka strelou k žrdi dostal Oreské do vedenia 0:1. Pred odchodom do kabín ešte prestrelil Jarábek, ale to by bolo pre domácich po polčase už kruté. Domáci zvýšili obrátky po prestávke. V 48. minúte mohli streliť gól obidve mužstvá. Najskôr Klein nevyrovnal a potom hneď z protiútoku najnebezpečnejší hosťujúci hráč Pavlačka nastrelil žrď Hrušeckého svätyne. V 50. minúte opäť Pavlačka prestrelil, ale v 55. minúte sa Hlbočania dočkali vyrovnania. V druhom zápase po sebe sa presadil Chovanec, ktorý využil zaváhanie hosťujúceho stopéra 1:1. No a potom to prišlo. Hralo sa hore-dole vo vysokom tempe. V 64. minúte Pavlačka sám pred Hrušeckým našťastie prestrelil, v 68. minúte Slovíkov trestný kop letel len tesne nad a v tej istej minúte vychytal Štefka domáceho Štoru. Skóre sa nemenilo ani v 72. minúte, kedy pálil Slovík nad. V 82. minúte zahodili domáci najväčšiu šancu na zvrat v zápase, kedy Štora nevyužil nájazd na Štefku, ktorý mu ho brilantne zneškodnil. A Hlbočania mohli v závere prísť aj o bod. V 84. minúte na druhej strane vyrazil Hrušecký najskôr hlavičku Pavlačku a v 86. minúte v infarktovom závere aj Jarábkovu jedenástku... S prehľadom zvládli tento duel rozhodcovia Prelec - M. Šefčík. Bod je zaslúžený a spravodlivý. Nech je takýchto zápasov v najvyššej oblastnej súťaži čo najviac... Prajeme si to všetci.

Autor: TJ Hlboké