DOMA ZATIAĽ STOPERCENTNÍ...

Už v sobotu pokračovali viaceré zápasy 4. kola MO ObFZ Senica vzhľadom na to, že v stredu 29. augusta 2018 je na programe predohrávané 15. kolo. Do Hlbokého pricestovali hráči Slovana Dubovce oslabení o svojho kanoniera Jaroslava Martinusíka a brankára Timoteja Pekara, ktorý si odpykáva 4 zápasový trest za napadnutie podávača lôpt v Rohove. Ak sa niekomu pred zápasom zdalo, že to domácim pôjde hladko šeredne sa mýlil. Po nemasnom-neslanom prvom polčase, domácich vykúpil z biedy až v 67. minúte T. Slovík a v 80. minúte netradičný strelec Chovanec. Ešte predtým mali hostia však šancu ísť do vedenia, ale Hrušecký bol na mieste a nakoniec bojovným výkonom Hlbočania získali ďalšie tri body do tabuľky. Dôležité preto, lebo z prvých 5 kôl hráme až štyrikrát doma a dostať sa hneď do mínusových hodnôt v tabuľke pravdy by bolo zlé. Takto máme na konte už 10 bodov so skóre 13:4 a v tabuľke pravdy nám svieti plusový bod za remízu v Popudinách. Už v stredu je teda na programe predohrávaný zápas 15. kola, ktorý odohráme opäť na domácom ihrisku a súperom nám bude mužstvo FK Oreské. Ďalší zo série mužstiev od ,,Chvojničanky". Oreské dnes prehralo 2:3 v Kopčanoch. Inak je to zatiaľ kolo domácich. Jediná Jablonica doma remizovala s Borským Mikulášom 1:1. Kopčany, Cerová, Hlboké, Borský Sv. Jur a Lakšárska Nová Ves svojich súperov zdolali. V nedeľu do obeda sa hrá šláger kola, kedy do Straží pricestujú Rybky a v Rohove sa odohrá derby, keď pricestujú Radošovce.

TJ Hlboké - Slovan Dubovce 2:0 /0:0/ g: 67. T. Slovík, 80. Chovanec. ŽK: Rosa, Štora, Chovanec - Balážik, Helt, Madák. TJ Hlboké: Hrušecký - Rosa, Otépka ,,C", Drinc /82. Zríni/, Chovanec - Štora, Vašek, Slaný /87. Pucheľ/, Klein /79. Dujka/ - T. Slovík, Mráz /71. Kumančík/. Tréner: Peter Kumančík. Slovan Dubovce: Bolebruch - M. Kudláč, D. Kudláč, Biskupič, Rybnikár ,,C" -  Sprušanský /76. Sloboda/, Balážik, Helt, Madák - Vanek, Blaha /83. Pollák/. Tréner: Roman Pollák. Rozhodovali: Vlk, B. Dutka. Bez delegáta.

Konečne za príjemného futbalového počasia sa odohral zápas štvrtého kola. V prvom polčase veľa futbalovej krásy diváci nevideli. Už v 4. minúte si domáci stopér opečiatkoval tyčku vlastnej bránky a okrem neuznaných našich dvoch gólov pre postavenie mimo hry sa toho viacej neudialo. Do druhého polčasu Hlbočania vstúpili s cieľom rýchleho rozhodnutia, ale nedarilo sa im a Dubovce odolávali. Naopak mohli ísť aj do vedenia, ale Hrušeckého zákrok pri najväčšej hosťujúcej šanci prišiel včas. Domácich akoby nakopol a v 67. minúte zobral na seba ťarchu zodpovednosti T. Slovík. Obišiel troch hráčov a popri Bolebruchovi dostal Hlboké do vedenia 1:0. Veľmi dôležitý gól. Domáci sa ukľudnili a na ťahu boli hostia. Tí však nepochodili a v 80. minúte definitívne rozhodol strelou od žrde netradičný strelec B. Chovanec 2:0. V závere si domáci postrážili čisté konto a nezopakoval sa tak výsledok z minulého roka, kedy Dubovce v Hlbokom ulúpili bod za remízu 1:1. Teraz zostali všetky body doma.

Strelec prvého gólu Tomáš Slovík v zápase proti Sobotišťu...

Autor: TJ Hlboké