PRVÝ PLUSOVÝ BOD...

V nedeľu odohrali Hlbočania zápas na ihrisku nováčika súťaže Popudinských Močidlian a neboli ďaleko od prehry. Navyše v Močidľanoch panovali hody, a tak sa odvíjal celkom zaujímavý zápas s peknou diváckou kulisou. Diváci mohli byť spokojní nielen s množstvom šancí, ale aj zo štyroch presných zásahov. Dvakrát v zápase Hlbočania prehrávali, ale domáci nakoniec sľubný výsledok neudržali, keď v závere inkasovali z pokutového kopu, ktorý premenil Štora. Hlavný rozhodca Hušek ho nariadil po kontakte brankára Krušinu s T. Slovíkom. Remízový rezultát znamená pre Hlboké do tabuľky pravdy prvý plusový bod. Radí nás po treťom kole na druhé miesto so 7 bodmi za stopercentnými Rybkami. Súťaž pokračuje v rýchlom slede anglickým týždňom ďalej. Najskôr v sobotu privítame Dubovce, potom v stredu Oreské a napokon 2. septembra v nedeľu cestujeme do Radošoviec. Zavŕšime tak štvorzápasovú sériu s mužstvami od Chvojničanky...

TJ Popudinské Močidľany - TJ Hlboké 2:2 /1:1/ g: 16. Foriška, 70. Starý - 24. T. Slovík, 78. Štora /11m/. ŽK: Krušina, Kudláč, Novák - Drinc, Mráz. TJ Popudinské Močidľany: Krušina - Buchta, Sopúšek, Kudláč ,,C", Starý - Rybecký 62. Hatala/, Kuboš /46. Jurenka/, Novák, Hološka - Foriška, O. Masaryk /84. V. Masaryk/. Tréner: Tomáš Kocák. TJ Hlboké: Hrušecký - Rosa, Otépka ,,C", Drinc /90. Zríni/, Chovanec - M. Sládek, Štora, Klein /85. Pucheľ/, Vašek - Mráz /60. Kumančík/, T. Slovík. Tréner: Peter Kumančík. Rozhodoval: Hušek. Bez delegáta.

Domáci nováčik vychádzal v zápase z pozornej defenzívy, a tak hosťujúca aktivita úvodný gól zápasu nepriniesla. Naopak. Domáci pohrozili v 16. minúte, kedy sa z 25 metrov odhodlal k strele Foriška a vymietol pravý roh Hrušeckého bránky 1:0. Hostia zaskočení stavom však pridali a výsledkom toho bol vyrovnávajúci gól T. Slovíka v 24. minúte zápasu, kedy trafil ľavý dolný roh Krušinovej bránky 1:1. Do prestávky viac gólov nepadlo, aj keď hostia k nim boli bližšie. Do druhého polčasu sa očakával tlak Hlbokého. Ten aj prišiel, ale domáci na čele s brankárom Krušinom odolávali. V 70. minúte unikol hosťujúcej obrane Starý a pred Hrušeckým sa nemýlil 2:1. Schyľovalo sa k prekvapeniu. Zvlášť, keď v 72. minúte vychytal zázračne Krušina Kleinovu strelu akrobatickým spôsobom. Tri body však nezostali doma. Domáci gólman nakoniec urobil kardinálnu chybu zbytočným vybehnutím proti T. Slovíkovi, ktorého zasiahol a rozhodca Hušek správne ukázal na biely bod. Z neho sa nemýlil Štora a druhou premenenou jedenástkou v sezóne vyrovnal na 2:2. V závere sa hostia snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale nepodarilo sa im to. V 87. minúte sa ešte o vzruch postarala fľaša minerálky, ktorá vyletela z domáceho fanúšikovského tábora na rozhodcu Hušeka! Výsledok dosiahnutý na ihrisku bol spravodlivý. Domáci boli efektívni v zakončení, hosťom naopak dva góly na ihrisku súpera stačili iba na jeden bod.

Autor: TJ Hlboké