HLBOKÉ UŽ ŠESŤBODOVÉ!!!

V druhom kole MO ObFZ Senica - SPORTIKA ligy privítalo domáce Hlboké hráčov Borského Mikuláša. Obidve mužstvá v prvom kole v domácich zápasoch vyhrali. Hlboké si poradilo so Sobotišťom a Borský Mikuláš s Radošovcami. Čakal sa teda neľútostný, vyrovnaný súboj o prvé miesto v tabuľke. No a taký sa v Hlbokom hral. Aj keď zápas ovplyvnil rýchly gól hosťujúceho Macka, ktorý domácich zaskočil. Do prestávky sa síce nepresadili, ale v druhom polčase jednoznačne dominovali. Hostia sa bránili, ale nevydržali. Najskôr vyrovnal T. Slovík, potom Klein vyhral súboj s hosťujúcim gólmanom a v závere skóre upravil opäť T. Slovík. Hlbočania sa tak dostali na prvé miesto tabuľky, keď už nastrieľali 9 gólov, 2 inkasovali. Minimálne do zajtra budú lídrom, uvidíme ako dopadnú zajtrajšie zápasy. Na budúci týždeň cestujeme do Popudinských Močidlian, kde budú práve prebiehať hody. V druhom dnešnom zápase zdolala Lakšárska Nová Ves Sobotište 4:3 a tak nováčik súťaže po dvoch zápasoch je bez bodov a v ,,Lakšároch" bude po dnešku veselo na hodoch... Domáce vedenie v prestávke zablahoželalo k jubileu bývalému vynikajcemu útočníkovi Milanovi Bartoňovi a odovzdali mu dres s číslom 70.

TJ Hlboké - Sokol Borský Mikuláš 3:1 /0:1/ g: 65. T. Slovík, 73. Klein, 90+. T. Slovík - 14. Ľ. Macek. ŽK: Mráz, Štora - Ondriska. TJ Hlboké: Hrušecký ,,C" - Rosa, Kumančík, Otépka, Drinc /69. Zríni/ - Vašek, M. Sládek /55. Chovanec/, Slaný /14. Klein/ - T. Slovík - Mráz /88. Krč/, Štora. Tréner: Peter Kumančík. Sokol Borský Mikuláš: Cigánek - Ruchovanský, Vaniš ,,C", Mička, Ondriska - Lipár /81. Júva/, Morávek, Abogan, Černý - T. Vanek /67. M. Vanek/, Ľ. Macek /75. Cintula/. Tréner: Tomáš Mička. Rozhodovali: Blažek, Prelec. Bez delegáta.

V Hlbokom na vynikajúcom teréne privítali domáci Borský Mikuláš. Zápas náramne pripomínal ten z pred dvoch rokov, našťastie tak neskončil. Vtedy sme hrali vynikajúco, ale inkasovali sme a gól sme po nápore nedali. Dnes to začalo podobne. V 6. minúte volil Drinc miesto nahrávky na voľného Štoru strelu a zo šance nič nebolo. A v 14. minúte dostal vynikajúcu nahrávku do stredu našej obrany Ľ. Macek a hostia prekvapujúco viedli 0:1. Domácich tento moment zaskočil a prebleskol im zápas z pred dvoch rokov. Navyše, keď musel predčasne po zranení triesiel striedať SlanýNaša prvá aká taká šanca prišla až v 40. minúte, ale Štorovu strelu Cigánek s námahou vyrazil. Hostia nevyužili na druhej strane šancu Aboganom. A tak po polčase viedli hostia. Do druhého polčasu vstúpili domáci aktívne. V 51. minúte fauloval v šestnástke Štoru Ruchovanský, ale Blažekova píšťalka zostala nemá. Aj hostia sa čudovali, aká pomoc im prišla ,,zhora". Ale potom to prišlo. Domáci búšili do súpera a bolo len otázkou kedy sa jeho útočníci presadia. V 62. minúte nahral T. Slovík Mrázovi, ktorý spálil tutovku. V 65. minúte dostal perfektnú prihrávku T. Slovík a povedľa Cigánka konečne vyrovnal 1:1. Hlbočania ešte viac ožili a v 73. minúte už viedli. Klein vyhral súboj s brankárom Cigánkom a zasunul loptu do siete 2:1. Pozície sa vymenili. Domáci viedli a hostia museli pridať, ale jedinú ich šancu na vyrovnanie ,,lapil" kapitán Hrušecký. V nadstavenom čase sa hostia skôr zameriavali na to, koľko rozhodca pridal nadčas a hneď v prvej nadstavenej minúte ich domáci rozobrali na ,,súčiastky" a T. Slovík svojim druhým gólom do prázdnej bránky definitívne rozhodol 3:1.

Gratulácia Milanovi Bartoňovi k jeho významnému životnému jubileu.... Zľava: Ing. Jaroslav Slaný - tajomník TJ, Milan Bartoň, Emil Morávek - bývalý predseda TJ a Mgr. Peter Koprla - podpredseda ObFZ Senica.

Autor: TJ Hlboké