NOVÁČIK S DEBAKLOM...

Do Hlbokého pricestovalo na prvé jesenné kolo mužstvo TJ Sobotište, ktoré dokázalo vyhrať minulý ročník druhej najvyššej oblastnej súťaže. Nabudeného nováčika však Hlbočania ihneď po príchode o súťaž vyššie schladili a do polčasu vyhrávali už o dva góly. Po polčase pridali ešte ďalšie góly a výsledkom toho bola vysoká výhra 6:1.

TJ Hlboké - TJ Sobotište 6:1 /3:1/ g: 6. Štora, 28.Kumančík, 43. Štora /11m/, 58. Slovík, 74. Klein, 86. Dujka - 18. Včelka. TJ Hlboké: Hrušecký ,,C" - Rosa /76. Otépka/, Mráz /81. Dujka/, Slovík, Vašek, Kumančík, Sládek., Slaný, Štora, Drinc, Klein /74. Zríni/. Tréner: Peter Kumančík. TJ Sobotište: Velický - Vizváry, Nečas ,,C", Kadlečík, Hála, Chvála /81. Vandák/, Kubina, Čederle /53. Černák/, Švárny /15. Kadlečík/, Včelka, Brhel. Tréner: Karol Fabian. Rozhodovali: Tokoš, Thao. Bez delegáta.

Domáci sa nemohli dočkať úvodného zápasu prvého kola a Sobotište vnímali ako derby súpera. Pred početnou diváckou kulisou si schuti zahrali. Už v 6. minúte sa z 35 metrov presadil Štora a poslal ,,naštívenku" Velickému 1:0. V 18. minúte sa však po rohovom kope Hálu dostala lopta k nekrytému Včelkovi, ktorý vyrovnal 1:1.  Hru však mali pod kontrolou domáci. V 23. minúte trafil Štora tyč Velického bránky, ale v 28. minúte po strieľanej nahrávke Drinca skóroval nezadržateľne Kumančík 2:1. V závere polčasu bol v šestnástke hostí faulovaný Slovík a Štora svojím druhým gólom zvýšil na 3:1. Domáci boli spokojní s výsledkom zápasu, ale do druhého polčasu nastúpili famózne. V 55. minúte nastrelil Slovík žrď, ale v 58. minúte najskôr Slaný nepochodil pred Velickým, ale Slovík loptu do bránky predsa len dopracoval 4:1. V 66. minúte sa dostali aj hostia do šance a Brhel mieril hlavou nad. V 74. minúte po spolupráci Vaška s Kleinom bolo už 5:1. A v 86. minúte sa presadil hlavou dokonca aj striedajúci Dujka 6:1.  Domáci potvrdili, že sú silní. V súťaži MO ObFZ Senica majú našliapnuté minimálne do prvej päťky. Zápas bez problémov riadila rozhodcovská dvojica Tokoš - Thao.

Peter Kumančík, hrajúci tréner TJ Družstevník Hlboké:Čakali sme ťažkého súpera a takým aj Sobotište bolo, aj keď podľa výsledku to tak nevyzerá. Do súťaže síce vstupujeme s cieľom hrať o vrchné priečky, ale ako favorit sa nepovažujeme. Budeme postupovať od zápasu k zápasu a uvidíme ako to dopadne.

Miroslav Tomeček, tréner TJ Sobotište v zápase proti Hlbokému:V zápase sme zaplatili nováčikovskú daň. Súper hral proti nám tak, ako sme my hrávali v II. triede. Ukázalo sa, že vo výrazne oslabenej zostave, keď nastúpili aj hráči, ktorí v minulej sezóne sedeli na lavičke, sme proti favoritovi nemali nárok. Postavili sme viacero mladých hráčov a toto je cesta, ktorou sa chceme v Sobotišti uberať.

Autor: TJ Hlboké