HLBOCKÝ KANONIER OSLÁVIL 70-TKU!!!

Ak sa v Hlbokom začne reč o futbale, vždy sa zvrtne reč na obávaného kanoniera Milana Bartoňa, ktorý v lete oslávil svoju sedemdesiatku. Narodil sa 18. júna 1948. Tento hlbocký odchovanec hrával futbal u nás od najmladších kategórií a svoju vernosť klubu dokazoval až do svojich 47 rokov, kedy ukončil svoju aktívnu činnosť. Medzitým si nakrátko ,,odskočil" do Senice, počas štúdií na Pedagogickej fakulte v Trnave sa stal vysokoškolským majstrom Slovenska, keď jeho spohráčmi boli okrem iného Keketi, Varadin, Kuna, Pšúrny a iní. Po návrate z vojny, počas ktorej hrával v Brezne si to namieril rovno do prvoligového klubu - Spartak Trnava a pod trénerom Antonom Malatinským absolvoval kompletnú prípravu v Tatrách. Ale futbal a život v Trnave mu neľahodil. Neskôr sa vrátil domov do Hlbokého, kde pokračoval v aktívnej kariére. Bol jedným z najdôležitejších hráčov v ,,zlatom" období hlbockého futbalu, keď sme hrávali I. B triedu. Na jeho sa mužstvo spoliehalo a jeho gólmi víťazilo. Diváci boli vo vytržení, keď si ,,Báťa" hodil loptu povedľa obrancu a nezadržateľne skóroval. Ani súperovi obráncovia si s ním nevedeli poradiť. Mal proste talent od ,,Boha" a ten odovzdával dlhé roky jeho rodnej dedine. Milan Bartoň je bezpochyby najlepším strelcom v dejinách hlbockého futbalu. Nikomu inému sa nepodarilo viac napnúť sieť za súperovým brankárom ako jemu. Jeho spoluhráčmi boli niekedy aj o 20 - 25 rokov mladší hráči, ale stále vynikal. V našom klube pôsobil aj na poste hrajúceho trénera a trénera ,,A" mužstva dospelých. Po skončení aktívnej kariéry naďalej trénoval a hrával futbal za starých pánov a kondíciu naberal a naberá dodnes každý deň. Aj preto sa zúčastňuje na športových hrách pre seniorov, kde dosahuje výborné výsledky. Napríklad vo Svidníku vyhral beh na 400 metrov a plávanie na 50 metrov v kategórii do 70 rokov. V súčasnosti patrí medzi verných hlbockých fanúšikov. Má dvoch synov Miroslava a Milana, ktorí hrávali v našom klube za mládežnícke výbery.

Milanovi Bartoňovi k jeho krásnemu jubileu prajeme veľa zdravia, šťastia, lásky.