POL ROKA BEZ PREHRY!!!

Áno je to tak. Do roka a do dňa. Naposledy naše mužstvo prehralo v Radimove 8. 10. 2017 a odvtedy prešlo rovných 6 mesiacov a naši v zápasoch a nielen v majstrovských neokúsili horkosť prehry. Dnes vycestovali na derby do Jablonice, kde túto bilanciu chceli dokonať. A podarilo sa. Síce  v ,,nekresťanských" podmienkach /vietor/, ale podarilo sa. Z Jablonice si naši chlapci odniesli tri body za výhru 2:0. Opäť neinkasovali. V troch jarných zápasoch nedostali gól a v 18 zápasoch inkasovali iba desaťkrát!!! Vynikajúca bilancia, s ktorou sa nemôže pochváliť ani suverén súťaže. V ďalšom kole odohrajú naši domáci zápas s minuloročným účastníkom V. ligy FK Oreské a veľmi zlá bilancia s týmto súperom velí jednoznačne - prelomiť a VYHRAŤ. Navyše keď dnes Oreské porazilo doma Kúty vysoko 5:0. Uvidíme ako to v najbližšiu sobotu dopadne.

TJ Tatran Jablonica - TJ Hlboké 0:2 /0:0/ g: 67. Pitorák vlastný, 74. Kumančík. ŽK: Michal Kubisa - Štora, Špoták. TJ Jablonica: L. K. Mihalcsak - Michal Kubisa, Pitorák ,,C", Vach, Králik - Gaža, Kolenyak, Karas /71. Zajonc/, M. Búran - Marek Kubisa, P. Mihalcsak. TJ Hlboké: Šraga - Tóth, Zubálik ,,C", Chovanec, Drinc - Sládek /90. Škarupa/, Vašek, Štora /60. Kumančík/, Slovík - Mráz /90. Špoták/, Jurica /86. Hrušecký/. Tréner: Rastislav Baran. Rozhodovali: Lapoš, Škrinár. Delegátom zápasu bol pán Mikuš zo Skalice. 80 divákov.

Silný vietor ovplyvnil aj tento zápas. V ,,jablonickom parku" fúkalo statočne. Domáci hrali v prvom polčase po vetri a tak to aj vyzeralo. Mali viac z hry a územnú prevahu, ale bez výraznejších šancí. Ale poďme postupne. V 22. minúte sa po prvýkrát výraznejšie dostali k slovu domáci, ale krížnu strelu Michala Kubisu vyrazil Šraga na roh. V 29. minúte pálil opäť Michal Kubisa z diaľky, ale Šraga bol opäť na mieste. A tak sa stalo aj v 37. minúte, kedy z trestného kopu z 22 metrov bol opäť úspešnejší hosťujúci brankár a domáci kanonier neuspel. Hostia sa dostávali v prvom polčase do šancí iba sporadicky, ale dalo sa tušiť, že v druhom polčase s vetrom v chrbte budú nebezpečnejší. A stalo sa. Najskôr však hrozili v úvode druhého polčasu domáci, ale Šraga bol na mieste. V 67. minúte po obliehaní bránky domácich si Pitorák v tiesni strelil vlastný gól a paradoxne dostal Hlboké do vedenia 0:1. Domáci boli zaskočení vývojom zápasu a nakoniec v 74. minúte definitívne zlomil ich odpor Kumančík svojim druhým gólom v jarnej časti. Ten mal opäť príchuť trojbodového. Domáci už na zvrat nemali a tak Hlbočania brali dnes dôležité tri body. S prehľadom rozhodovala tento zápas dvojica Lapoš - Škrinár. V tabuľke pravdy sa tak dostali Hlbočania na +12 bodov a ostávajú na 2. mieste so stratou 13 bodov na vedúci Radimov a s náskokom troch bodov na tretie Radošovce.