DVA BODY ,,ODVIAL" VIETOR...

Cez víkend pokračovala najvyššia oblastná súťaž 19. kolom. Po piatkovej dohrávke Radimov - Radošovce 3:1, zavítalo k druhému mužstvu súťaže jedenáste - TJ Kopčany. Na jeseň sa rozišli obidve mužstvá v Kopčanoch remízou 2:2, ale v Hlbokom sa čakalo víťazstvo domácich. Avšak neprišlo. Zápas s minimom šancí na obidvoch stranách. Domáci síce neinkasovali, ale ani neskórovali a diváci tak v chladnom počasí gól nevideli. Pre domácich to bol prvý jarný domáci zápas. Stále pokračuje séria bez prehry, ktorá trvá od jesenného zápasu v Radimove, ktorý sme prehrali ešte 8. októbra 2017. Takže skoro pol roka už Hlbočania nenašli premožiteľa. V tejto sezóne zaznamenali už 6 remízu, s desiatimi výhrami zaznamenali 36 bodov. V ďalšom kole cestujú na derby do Jablonice, ktorá bojuje tento rok o záchranu.

TJ Hlboké - TJ Kopčany 0:0 ŽK: Slovík. TJ Hlboké: Hrušecký - Škarupa, Zubálik ,,C", Chovanec, Drinc /66. Klein/ - Sládek /72. Jurica/, Kumančík, Štora, Vašek - Mráz, Slovík. Tréner: Rastislav Baran. TJ Kopčany: E. Ivan - Neúročný, M. Ivan, Blažek ,,C", Novák -  Lorenc, Baláž /80. Komorník/, Hýroš, Dubecký /86. Negrean/ - Kozány, Daniel. Tréner: Ivan Vrablic. Rozhodovali: Vlk, Knap. Bez delegáta. 80 divákov

Druhé mužstvo tabuľky si chcelo výhrou upevniť svoju pozíciu, ale do cesty sa mu postavilo bojovné mužstvo Kopčian. Zápas sa odohrával v chladnom počasí za silného vetra, ktorý znemožňoval kombinácie na jednej aj druhej strane. O to viac obe mužstvá bojovali. V prvom polčase mali vietor v chrbte hostia, ale jeho pomoc nevyužili. Ani domáci sa dlho nevedeli prispôsobiť týmto podmienkam až v závere prvého polčasu prišli domáce dve šance najskôr hlavičkoval Drinc tesne vedľa opustenej bránky Ivana a potom v 42. minúte napálil z vnútra šestnástky Slovík, ale jeho strela ,,štrajchla" brvno. Domáci do druhého polčasu vedomí si hry ,,po vetre" pridali, ale do vážnejších šancí sa nedostali. V 60. minúte Drincovu strelu na dvakrát chytil Ivan. V poslednej desaťminútovke najskôr vystrašil Ivana Slovík, ale jeho lob skončil tesne nad a v úplnom závere vzrušil divákov samostatný nájazd Slovíka, ktorý však domáci kanonier nezakončil po ,,obrannom" zákroku hosťujúceho stopéra v šestnástke hostí. Nepískalo sa, a tak hostia si do tabuľky pripísali dôležitý bod, ktorý im pomôže v boji o záchranu. Naopak domácim vietor ,,odvial" dva...

Autor: TJ Hlboké