VÝHRA V PRVOM JARNOM KOLE...

Najvyššia oblastná súťaž mala na programe 18. kolo. Naplánovaných bolo osem zápasov, ale opäť sa kompletné kolo neodohralo, lebo zápas Spartak Stráže - TJ Radimov bol odložený na iný termín. A tak niektoré mužstvá odohrali na jar už dva zápasy, niektoré jeden a napríklad Radimov do jarných bojov ešte nezasiahol. Naši cestovali do Borského Sv. Jura, ale s domácimi sa nestretli. Súperom im bolo mužstvo Slovana Šaštín, ktoré na základe DK musí dva zápasy odohrať 10 kilometrov od Šaštína!!! ,,Prechodný domov" teda Šaštín našiel v Borskom Sv. Jure. V prvom rade treba Borskému Sv. Juru poďakovať za možnosť odohrať tento zápas na kvalitne pripravenej hracej ploche na túto dobu, za ich pohostinnosť a profesionálne zabezpečenú organizáciu tejto športovej udalosti a nie hľadať stále sa objavujúce konšpirácie okolo rozhodnutia DK o dĺžke kilometrov od Šaštína po Borský Sv. Jur a iné, ktoré sa objavili tento týždeň. Písal ich človek, ktorý si myslí, že je v anonymite, keď pošle z jednej mailovej adresy ,,konšpiračný" mail a na záver sa samozrejme nepodpíše. Ale je na veľkom omyle. Zaujímavé je, že ho pošle iba niektorým klubovým funkcionárom. Prečo asi? Už to urobil druhýkrát v priebehu dvoch mesiacov.  Na tomto mieste tohto človeka, ktorý si ešte stále myslí, že sa o ňom nevie, kto je vyzývam, aby nabral odvahu a diskutoval priamo ,,z očí do očí" a nie špiniť stále a zneúcťovať prácu iných. Takže ešte raz za perfektne zorganizovanie zápasu patrí Juranom palec hore a veľké ďakujeme za obidva kluby. Ale poďme k futbalu...

Slovan Šaštín - TJ Hlboké 0:1 /0:0/ g: 63. Kumančík. ŽK: Šedivý, Schlosser, Barkóci - Chovanec, Slaný. Slovan Šaštín: Vach - Šedivý, Mošať, Tuma, Ožvoldík /76. Polák/ - Bartal, Tomiš, Schlosser ,,C", Suchý - Barkóci /68. Perička/, Dostál. Tréner: Igor Michalica. TJ Hlboké: Šraga - Drinc, Zubálik ,,C", Chovanec, Škarupa - Štora, Kumančík, Martin Sládek /90. Špoták/, Slovík - Mráz /85. Hrušecký/, Jurica /52. Slaný/. Tréner: Rastislav Baran. Rozhodovali: Lapoš, Škrinár. 60 divákov.

Pre Hlbočanov bol tento zápas ostrým štartom po trojtýždňovej zápasovej odmlke. Šaštín minulý týždeň prehral v Kútoch a potreboval v tom zápase bodovať, lebo situácia na dne tabuľky sa začína dramatizovať. Tabuľkové predpoklady velili tohto súpera zdolať a zobrať si stratené body z jesene, keď z Hlbokého si Šaštín odviezol bod. V prvom polčase hrali Hlbočania proti vetru. Mali síce prevahu, ale bez vážnejších šancí. Tie neprichádzali ani na druhej strane, a tak za zmienku z prvého polčasu stojí iba trestný kop Slovíka v 24. minúte, ktorý však bezproblémov chytil Vach, šanca Škarupu, ktorý prenikol po pravej strane, ale sľubnú akciu nedotiahol do konca a strela Dostála v 26. minúte na druhej strane, ktorú však ,,lapil" Šraga. A tak do kabín sa išlo za bezgólového stavu. Strany sa vymenili a Hlbočania začali hrať s vetrom v chrbte, načo si ale dlho zvykali. Až v 63. minúte po nevinnom trestnom kope Slovíka vypadla brankárovi Vachovi lopta z rúk a tú pohodlne upratal za jeho chrbát Kumančík 0:1. Hostí gól upokojil, ale Šaštín musel pridať a aj pridal. Na ihrisku sa začalo iskriť, ale šance Šaštín nemal. Až na jednu v závere za ruku Štoru kopali ,,domáci" trestný kop z 18 metrov, ale vysoko nad bránku. V závere si hostia umnou hrou na polovici Šaštína výhru udržali a do tabuľky pravdy si pripísali ďalšie dôležité plusové body. S prehľadom rozhodovala dvojica Lapoš - Škrinár. V ďalšom kole čaká na Hlbočanov na ,,Veľkú noc" v sobotu ďalší náročný súper, ktorý dnes nadelil Kútom štvorku - TJ Kopčany.

Ostatné výsledky 18. kola: FK Oreské - Borský Sv. Jur 1:0, Chvojničan Radošovce - Sokol Borský Mikuláš 2:2, Spartak Stráže - TJ Radimov odložený!!!, TJ Lakšárska Nová Ves - OŠK Rohov 2:0, TJ Jablonica - FK Cerová 1:0, TJ Kopčany - FK Kúty 4:1, FC Rybky - Slovan Dubovce 2:0.

Autor: TJ Hlboké