FÚZIA DVOCH VIII. LÍG REÁLNA...

Po stretnutí na pôde ObFZ Senica klubov V. a VI. ligy ohľadom V. ligy Západ sa v stredu 21. marca 2018 uskutočnilo stretnutie zástupcov klubov VIII. ligy. Programom tohto stretnutia bola diskusia na tému vytvorenia novej súťaže VIII. ligy ObFZ Senica a ObFZ Trenčín skupina Myjava od nového súťažného ročníka 2018/2019. Stretnutie zorganizovali predseda ObFZ Senica Ing. Miroslav Guček v spolupráci s predsedom ObFZ Trenčín Ivanom Grófom, ktorý vyjadril záujem zo strany zástupcov z Myjavského okresu o spoločnú súťaž. Porady sa zúčastnili zástupcovia klubov z Rovenska, Trnovca, Osuského, Dojča, Vrádišťa, Chropova, Podbranča a Prietrže, ktorí súhlasili s novým modelom súťaže a spojením s ,,myjavskou stranou". Novovzniknutá súťaž by mala minimálne 12 účastníkov /podľa postupov a zostupov v tomto ročníku/, hralo by sa o dvoch postupujúcich /jeden z ObFZ Senica, jeden z ObFZ Trenčín/. Z myjavskej strany sa jedná o tieto kluby: TJ Družstevník Bukovec, TJ Slovan Hrašné, TJ Slovan Priepasné, TJ Kopaničiar Chvojnica, TJ Družstevník Jablonka, FC Bradlan Košariská. Po jeseni vedie suverénne Chvojnica, ktorá sa ale chce zaradiť do tejto novej súťaže. Navyše v VII. lige JUH ObFZ Trenčín je na predposlednom mieste TJ Tatran Polianka a o niečo vyššie OFK Vrbovce. Z historického hľadiska možno konštatovať, že podobná súťaž sa v osemdesiatych rokoch minulého storočia hrala, zápasy mali svoj náboj a tešili sa početnej diváckej kulise. Napríklad v takejto súťaži /IV. triede/ hralo aj hlbocké béčko a v sezóne 1978/1979 ju aj vyhralo a postúpilo do III. triedy. A čo si kompetentní sľubujú od tejto myšlienky? Mala by sa zatraktívniť najnižšia súťaž a možno vzbudiť záujem takých klubov ako je Častkov opäť sa prihlásiť do súťaže.