PRÍHOVOR STAROSTU OBCE HLBOKÉ...

Prinášame Vám aj správu starostu obce Hlboké Ing. Miloša Čobrdu, ktorá zaznela na včerajšej Výročnej schôdzi TJ Hlboké...

Vážení členovia TJ, milí futbalisti a športoví fanúšikovia,

v prvom rade Vámďakujem za pozvanie na vašu výročnú členskú schôdzu.

Chcem Vám všetkým v mene našej obce zagratulovať k druhému miestu z pomedzi 16 futbalových tímov 6. ligy. Je to veľký historický úspech. Ako starosta obce som hrdý, že máme takýto vynikajúci futbalový klub. Počas celého roka počúvam chváli od starostov i fanúšikov. Výsledok ktorí ste dosiahli je zásluhou Vás všetkých a najmä dobrej spolupráce za čo Vás musím pochváliť. Ďakujem výboru TJ, trénerom, najmä však hráčom za podané výkony, ale aj všetkým fanúšikom, ktorí Vás povzbudzovali. Moje poďakovanie patrí Peťovi Koprlovi, ktorý ako predseda TJ odviedol kus dobrej a poctivej práce a postavil futbalový klub na nohy. Chcem mu z tohto miesta zablahoželať  k zvoleniu do funkcie podpredsedu Oblastného futbalového zväzu Senica. Želám mu, aby sa mu darilo presadzovať také myšlienky, ktoré prinesú osoh futbalu na Záhorí.

Dnes si volíte nového predsedu, želám mu, aby sa mu podarilo nadviazať na prácu a úspechy uplynulej sezóny.

Osobitne by som chcel spomenúť a poďakovať sa reprezentácii našich žiakov, ktorá síce neskončila na prvých priečkach tabuľky ale dôstojne reprezentovala našu obce. Ďakujem všetkým hráčom i  trénerom. Držím Vám palce aj do ďalšej súťaže a verím, že sa vám podarí nasledovať výsledky a úspechy A mužstva.

V roku 2017 vyčlenila obec vo svojom rozpočte 4.800 € na činnosť futbalového klubu a tú istú sumu sme schválili aj v rozpočte na rok 2018.

Tento rokobec podala žiadosť o dotáciu na vybudovanie multifunkčného ihriska, v ktorej sme žiadali 40.000 €. Mal som veľmi dobré kontakty, ale nakoniec bola kompletná výzva pre celé Slovensko zrušená. Aby sme vyúčtovali dotáciu z projektu SPP vo výške 3.400 €, nechal som v tejto sume uskutočniť zemné práce a doviesť fracie makadamu na vybudovanie ihriska. V rozpočte na rok 2018 máme schválených 15.000 € na dobudovanie multifunkčného ihriska, ktoré bude mať betónovú plochu a prípravu na mantinelový systém. Ihrisko bude možné využívať na všetky druhy loptových hier a v zimných mesiacoch aj na hokej. V tejto veci som už oslovil betonárku firma, predpokladám, že práce by mohli začať na jar.

V areály ihriska TJ bude v roku 2018 postavený vykrývač firmy Slovak Telekom a.s. na zlepšenie signálu pre 4G sieť tohto mobilného operátora. Obec Hlboké má s firmou podpísanú nájomnú zmluvu do roku 2037 za ročné nájomné 2.000 €. Navrhnem poslancom, aby sme tieto prostriedky použili na podporu FK a rozvoj športového areálu.

Chcem sa Vám poďakovať za spoluprácu v roku 2017, v ktorom sme spoločne organizovali už tradičné športové podujatie Beh okolo Hlbokého, druhý ročník Futbalového turnaja o pohár starostu obce. Podarilo sa Vám zorganizovať ďalší 7. ročník Turnaja ulíc. Zajtra nás ešte čaká Turnaj v stolnom tenise o pohár starostu obce na ktorý Vás všetkých srdečne pozývam.

Na záver Vám chcem zaželať veľa športových úspechov v roku 2018, hlavne pevného zdravia, šťastia a nech sa vám vyhýbajú  všetky zranenia a pády. Želám Vám úspešný rok 2018.

Ďakujem.

Autor: TJ Hlboké

Komentáre:

Pre pridanie komentára sa prosím prihláste alebo registrujte.