PREPÍŠTE DEJINY!!!

Historický okamih pre HLBOKÉ!!! V jesennej časti 2017/2018 skončilo naše ,,A" mužstvo na druhom mieste so ziskom 32 bodov! To sa ešte v histórii MO ObFZ Senica nášmu mužstvu po jeseni nikdy nepodarilo. Po minuloročných tridsiatich bodoch je to ešte o dva body viac, čo nás delí za vedúci Radimov. Naši chlapci spečatili tento historický moment dnes výhrou v Kútoch. Nebola to však spanilá jazda, ako mnohí čakali. Domáci urputne bojujúci o záchranu vzdorovali a naši, ktorí hrali od 52. minúty o vylúčeného Filipa Tótha nakoniec chudobným, ale zaslúženým víťazstvom dokázali získať dôležité tri body. V tabuľke pravdy sme po jeseni skončili na +8 bodoch, v 15 zápasoch sme strelili 31 gólov a inkasovali sme najmenej zo všetkých mužstiev iba desať. A ten bodový zisk je unikátný 32!!! Tento úspešný kalendárny rok čakajú našu TJ ešte dve akcie. Najskôr v sobotu 11. novembra 2017 usporiadame ,,Hodovú zábavu" v KD Hlboké a potom v decembri medzi sviatkami aj Výročnú členskú schôdzu. Výsledkami našich mužov však akcie TJ nadobúdajú nový rozmer. Už nasledujúce ,,HODY" budú naše!!!

FK Kúty - TJ Hlboké 0:1 /0:1/ g: 9. Štora. ŽK: J. Kubina, Dominik - Mráz, Tóth. ČK: Tóth po druhej ŽK. FK Kúty: Kubovič - Valúšek, Pavlovič, D. Kubina, J. Kubina - Ralbovský ,,C", Ivánek, Daniel /53. Valachovič/, Šimek /72. Polák/ - Dominik, Sirka. Tréner: Jaroslav Rusňák. TJ Hlboké: Šraga - Tóth, Zubálik ,,C", Drinc - Klein /89. Zríni/, Kumančík, Štora, Vašek, T. Slovík - Mráz /87. Hrušecký/, Jurica /56. Škarupa/. Tréner: Rastislav Baran. Rozhodovali: Lapoš, M. Dutka. Bez delegáta.

V ,,ufučanom" počasí sa v Kútoch odohrával súboj posledného s druhým. V prvých minútach zápasu bol rozdiel v obidvoch mužstvách viditeľný. Hostia aj s vetrom v chrbáte boli lepší. Už v 3. minúte hostia pohrozili, konkrétne Mráz spoza šestnástky, ale Kubovič jeho strelu vyrazil. V 7. minúte sa ten istý hráč nepresadil z pravej strany, jeho strelu brankár Kútov vyrazil na roh, z ktorého mal šancu Štora, ale ešte neuspel. V 9. minúte sa však po krásnej akcii po osi Drinc - Štora - Klein dostala lopta opäť k Štorovi a ten umiestnenou strelou k pravej žrdi Kubovičovej bránky dostal Hlboké do vedenia 0:1. Hostia pokračovali v nastolenom trende, ale v 15. minúte z trestného kopu Slovíkovu strelu len s námahou vyrazil loptu na roh Kubovič a po jeho rozohraní sa Zubálik najlepšie zorientoval v šestnástke domácich, ale jeho hlavička smerovala tesne vedľa. Po tomto momente sa hostia postupne prispôsobovali hre domácich a šance neprichádzali. Naopak v 39. minúte domáci Valúšek mieril nebezpečne po zemi vedľa pravej žrde Šragovej bránky. Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia, ale v 51. minúte sa po samostatnom úniku nepresadil Mráz, keď ho vychytal Kubovič a následne z brejku zatiahol ,,ručnú brzdu" Tóth a videl od rozhodcu Lapoša už druhú žltú kartu a následne červenú. Domáci tak mali možnosť hrať ,,presilovku" o jedného hráča dlhých 38 minút plus nadstavenie. Odvtedy sa hra vyrovnala a šance mali nielen hostia, ale aj domáci. Nikto sa však už nepresadil a hostia si umnou hrou zaslúžene dokráčali k povinným trom bodom. S prehľadom rozhodovala tento duel rozhodcovská dvojica Lapoš - M. Dutka. Už teraz sa tešíme na odvetnú jarnú časť!!!

Autor: TJ Hlboké