POSLEDNÝ DOMÁCI ZÁPAS VÍŤAZNÝ...

Po remíze v Borskom Svätom Jure sa patrilo doma vyhrať. Do cesty sa nám postavila Cerová, ktorá je v tomto ročníku v suteréne tabuľky. Historicky to bol pre nás však dosť nepríjemný súper, lebo vzájomná bilancia posledných rokov je jasne na strane hostí. Predpokladali sme, že ani v sobotu, aj keď kvalita hráčskeho kádra je na našej strane, to nebude jednoduchý zápas. A to sa aj potvrdilo. O všetkom podstatnom sa rozhodlo v prvom polčase, ktorý bol aj kvalitou lepší ako ten druhý. Naši sa dostali do vedenia gólom nášho najlepšieho strelca Mráza a o päť minút zvýšil na 2:0 krásnou strelou svojim tretím tohtosezónnym gólom Klein. Po našej chybe sme však súperovi dovolili znížiť Sekáčom a dostali sme Cerovú na ,,dostrel". Tá nakoniec hrýzla až do konca a bojovala o cenný bod. Ten napokon nezískala, keď v druhom polčase v závere nastrelila aj žrď Šragovej bránky. Do tabuľky si pripisujeme dôležité tri body, dostali sme sa na úroveň 29 a v poslednom zápase sezóny na ihrisku posledných Kútov by sme celkom radi pokorili tridsaťbodovú hranicu. Uvidíme, či sa nám to podarí...

TJ Hlboké - FK Cerová 2:1 /2:1/ g: 27. Mráz, 32. Klein - 41. Sekáč. ŽK: Štora, Vašek - M. Kubisa. TJ Hlboké: Šraga - Tóth /73. Otépka/, Zubálik ,,C", Zríni /73. Drinc/ - M. Sládek, Kumančík, Vašek /88. Jurica/, Klein, Štora - Mráz, T. Slovík. Tréner: Rastislav Baran. FK Cerová: Petráš - M. Holič, Kubisa, Horňák /46. Mikulčík/, Veteška - Machlica, Nosko, Herceg, Pípa ,,C" - Gurín, Sekáč /80. Ochránek/. Rozhodovali: Mi. Šefčík, Ryčovský. Bez delegáta.

Posledný domáci zápas sa odohrával v sychravom počasí. Do Hlbokého zavítala pätnásta Cerová. Druhí Hlbočania sa však dlho nevedeli presadiť. Až v 27. minúte prenikol po pravej strane Mráz a z boku na dvakrát zakončil svoj prienik gólom 1:0. Hlbočania boli pri chuti a v 29. minúte najskôr nepochodil pred Petrášom T. Slovík a následnú Mrázovu hlavičku vytiahol tento gólman na roh. Lenže v 32. minúte bol proti pohotovej strele Kleina z hranice šestnástky bezmocný a domáci išli do dvojgólového vedenia 2:0. Gólmi sa síce upokojili, ale veľa prihrávok v strede poľa kazili. A po jednej takejto sa dostal do prieniku v 41. minúte Sekáč a ponad Šragu znížil na 2:1. Zrazu sa hostia dostali na dostrel a domáci znervózneli. V druhom polčase najskôr nepochodil po nahrávke Mráza Slovík. V 73. minúte na druhej strane hasil Šraga samostatný nájazd Sekáča. O dve minúty na druhej strane zasa Petráš zmaril nájazd Slovíka. V 88. minúte však stáli pri domácich ,,všetci svätí", keď Pípovu strelu zastavila až žrď Šragovej bránky. Naopak rozhodnutie mal v nadstavenom čase na kopačke Jurica, ale ani ten nedal, a tak v tomto derby zápase zostali body doma, aj keď výkon nebol oslnivý, ale také už v závere sezóny bývajú... No a potom sa mohli hráči spolu s funkcionármi a pozvanými hosťami ,,pustiť" už do zabíjačkových špecialít, ktoré si právom za celý rok zaslúžili... Hlbočania dokázali v ôsmych jesenných domácich zápasoch šesť vyhrať a dva remizovať. Na konte plusových bodov majú +5, ale to môžu v nedeľu v Kútoch vylepšiť...

Autor: TJ Hlboké