V JURI ZASE BEZ VÝHRY...

Do Borského Sv. Jura cestovalo Hlboké v pozícii favorita zápasu, veď hralo domáce dvanáste mužstvo s hosťujúcim druhým. V zápase síce bolo poznať, kde sa obidve mužstvá nachádzajú, ale nakoniec konečný rezultát bol vyrovnaný. Gól v Juri nedal nikto... V prvom polčase si Hlbočania vypracovali množstvo šancí, ale výborného brankára Ľubomíra Krajčíra neprekonali. V druhom polčase domáci urputne bojovali a vybojovali cenný bod, ktorý ich môže naštartovať v ich záchranárskych prácach. Hlbočania opäť neinkasovali, ale dnes zostali bezzubí aj v koncovke. Zostávajú odohrať dve posledné jesenné kolá. Najskôr hostíme predposlednú Cerovú a potom cestujeme k posledným Kútom... No ľahké zápasy porovnávajúc so včerajším nečakáme...

FK Borský Svätý Jur - TJ Hlboké 0:0 ŽK: Jurica, Štora. FK Borský Sv. Jur: Krajčír - R. Šimkovič, Celláry /90. Troják/, Drgonec /78. Hajdin/, Prokeš - T. Šimkovič, Palkovič ,,C", Macejka /89. Maxian/, Maxian - Miženko, Červenka. Tréner: Norbert Ožvoldík. TJ Hlboké: Šraga - Tóth, Zubálik ,,C", Zríni, Škarupa - Kumančík, Štora, Vašek, Slovík - Mráz, Jurica /76. Hrušecký/. Tréner: Rastislav Baran. Rozhodovali: Knap, Škrinár. Delegátom zápasu bol pán Machlica.

Hostia začali v Jure aktívne a už v priebehu desiatich minút mali tri šance, ale nepremenili. Najväčšiu z nich mal v 5. minúte Zubálik, ale hlavou mieril po rohovom kope vedľa. V 17. minúte Slovíkovu strelu vyrazil Krajčír. Hostia tlačili, ale presadiť sa nemohli. V 37. minúte po ďalšom rohovom kope mieril nad bránku hlavou Kumančík. V 42. minúte nevyužil únik po pravej strane ani Mráz a v 45. minúte najväčšiu šancu prvého polčasu spálil Kumančík, keď z päťky po rohovom kope prestrelil Krajčírovu bránku. Domáci prakticky v prvom polčase Šragu neohrozili. V druhom polčase mali paradoxne prvú šancu domáci v 50. minúte, ale Šraga si poradil so strelou Celláryho. Ako by táto strela naznačila, že domáci to myslia s bodom vážne. V 58. minúte ,,zaplávala" strela Vaška, ale Krajčír ju vyrazil na roh. Potom ešte v 61. minúte opäť Kumančík po rohovom kope mieril hlavou tesne vedľa. A potom to bol boj na ťažkom teréne, ktorý kropil prakticky celý zápas dážď. Urputne bojujúci domáci nakoniec dokázali ubrániť pre nich dôležitú bezgólovú remízu. Za ich bojovnosť v druhom polčase si ju zaslúžili. Naši zahodili množstvo šancí, síce boli v poli jasne lepší, ale hrá sa na góly, ktoré dnes ani jedno mužstvo nedalo... Výborný výkon podal hlavný rozhodca zápasu Gabriel Knap.

Autor: TJ Hlboké