TO MY SME DNES PORAZILI SPARTAK!!!

Na rozdiel od Senice, ktorá prehrala dnes so Spartakom Trnava doma 1:3 naši priviezli všetky tri body zo Straží od miestneho Spartaka. Na 24 hodín sa tak naše mužstvo dostalo na prvé miesto v tabuľke MO ObFZ Senica. Dnes sa však víťazstvo nerodilo ľahko. Domáci boli lepší, ale naši umnou hrou a vynikajúcou obranou na čele s brankárom Šragom dokázali odolať a z horúcej pôdy brať dôležité body. Do tabuľky si navyše pripísali ďalšie plusové body a máme ich dnes už šesť. Toto dôležité víťazstvo treba potvrdiť o týždeň v domácom zápase so Slovanom Dubovce. Dokázali sme sa dostať na métu 15 zápasov bez prehry. Dostávame sa nielen na výslnie tabuľky, ale už aj do povedomia širšej verejnosti...Snáď nám to neublíži...

Spartak Stráže - TJ Hlboké 0:1 /0:0/ g: 55. Zubálik. ŽK: Vašek. Spartak Stráže: Hladký - Matuský, Beňa, L. Letko /84. Riška/, Daniel - I. Letko ,,C", Šúrek, Pollák /61. Pucheľ/, Konečný - Vach /59. Herda/, Vrablic. Tréner: Jozef Joniak. TJ Hlboké: Šraga - Tóth, Zubálik ,,C", Chovanec - Vašek, Sládek, Štora, Klein - Slovík - Jurica /69. Hrušecký/, Mráz /90. Zríni/. Tréner: Peter Kumančík. Rozhodovali: Lapoš, Škrinár. Delegát zápasu bol pán Mikuš.

Domáci nastúpili v upršanom počasí odhodlane a s cieľom pripraviť hosťom prvú prehru v súťaži. Ale hostia tiež neprišli v porazeneckej nálade. Prvú vážnejšiu šancu mali hostia, keď po prihrávke Juricu pálil Mráz krížnou strelou vedľa Hladkého bránky. V 28. minúte pálil Štora z 25 metrov nebezpečne, ale Hladký na dvakrát skrotil loptu pod svoju kontrolu. Potom sa dostali výraznejšie k slovu aj domáci. V 37. minúte pálil Beňa po brejku tesne vedľa. O dve minúty sa v šanci ocitol Pollák, ale taktiež nemieril presne. V poslednej minúte prvého polčasu prišli dve šance na obidvoch stranách. Najskôr neprstrelil Šragu Vrablic a na druhej strane Juriu vychytal Hladký a tak sa prvý polčas zápasu skončil bez gólov. Domáci chceli po prestávke rozhodnúť, ale priam šokovane pre nich sa odohral v 55. minúte rohový kop, keď na Slovíkov center najvyššie vyskočil Zubálik a hlavičkou dostal Hlboké do vedenia 0:1. Domáci po inkasovanom góle pridali a prichádzali aj ich šance. V 65. minúte pálil vedľa striedajúci Herda. A potom prišiel festival zahodených príležitostí domácich... Je zbytočné ich aj vyratúvať, bolo ich minimálne päť... Pri nich sa zaskvel brankár Šraga, ktorý privádzal opäť domácich hráčov priam do zúfalstva. Samozrejme pomohla mu dnes aj perfektne organizovaná obrana s kapitánom Zubálikom a tak dôležité tri body dnes hráči vydolovali a vybojovali. Strelili sme gól, ktorý rozhodol o osude zápasu. S prehľadom rozhodovala rozhodcovská dvojica Lapoš, Škrinár. Dostali sme sa dnes po tomto zápase na prvé miesto, ale!!! My s Radimovom nepretekáme...

Autor: TJ Hlboké