,,FURT" BEZ PREHRY...

K zápasu siedmeho kola nastúpili naši chlapci na výborne pripravenej hracej ploche proti Chvojničanu Radošovce. Ten ťahal sériu štyroch víťazných zápasov v rade, ale v Hlbokom jeho séria skončila. Hlbočania naopak ťahali trinášťzápasovú sériu zápasov bez prehry a v tomto zápase ju predĺžili už na 14. Víťazstvo sa však nerodilo hľadko. Hostia cítili šancu, ale zlomovým momentom bola ich nepremenená jedenástka a zároveň inkasovaný gól, ktorého autorom bol Klein z podobnej štandardnej situácie. V druhom polčase domáci výsledok kontrolovali. Najskôr zvýšil Vašek a skóre zápasu zavŕšil Hrušecký, keď dorazil nepremenenú jedenástku Slovíka. Domáci tak zaknihovali piate víťazstvo v sezóne a naďalej sú pevne usadení na druhom mieste. Naopak hosťom sa pretrhla víťazná séria a budú mať veľa práce dostať sa opäť na víťaznú vlnu. V ďalšom zápase nastúpime už o týždeň v sobotu v Strážach proti domácemu Spartaku.

TJ Hlboké - Chvojničan Radošovce 3:0 /1:0/ g: 36. Klein, 56. Vašek, 83. Hrušecký. ŽK: Chovanec - Vávra, Ivánek.  TJ Hlboké: Šraga - Škarupa, Zubálik ,,C", Chovanec - Vašek, T. Slovík, Kumančík, Štora, Klein - Jurica /81. Hrušecký/, Mráz /89. Chrenek/. Tréner: Rastislav Baran. Chvojničan Radošovce: Noščák ,,C" - Tokoš ,,C" /46. O. Černek/, Eduard Vávra /61. Erik Vávra/, Žúrek, Mikula - Ťulák, Žák, Štepanovský /88. Hromada/, Ivánek - Sloboda /37. Zríni/, Drgon. Tréner: Zdenko Nádaský. Rozhodovali: Ryčovský, Ma. Šefčík. Delegátom zápasu bol pán Machlica.

V upršanom počasí, ale na kvalitnom teréne sa odohral dobrý zápas. Ku kvalite duelu prispeli obidve mužstvá. Domáci začali aktívnejšie. V 4. minúte sa z trestného kopu prezentoval Slovík, ale Noščák bol na mieste. V 10. minúte prenikol Jurica, ale na jeho strelu - prihrávku neboli pripravení domáci nabiehajúci hráči. V 25. minúte sa uvoľnil Vašek, ale Mráz jeho prihrávku namieril iba do tyče a domáci mohli pykať. V 27. minúte sa presadil medzi dvojicou domácich obráncov Drgon, ale nemieril presne. V 34. minúte nedal Drgon jedenástku po faule domácich v šestnástke. Vyznamenal sa opäť domáci brankár Šraga, ktorý privádza strelcov penált priam do zúfalstva. Toto bola jeho v poradí štvrtá chytená jedenástka v tejto sezóne. Po jednej v Kopčanoch, dvoch v Oreskom a teraz tejto si drží jednoznačný prím v tejto kategórii. Hostia rátajúc s gólom zabudli na bránenie a v 36. minúte prišiel faul aj v ich šestnástke. Lenže ani Vašek sa z jedenástky nepresadil, ale jeho následnú dorážku premenil Klein v úvodný gól stretnutia 1:0. Ľuboš si tak dal k zajtrajším narodeninám gólový darček. Do druhého polčasu vstúpili lepšie domáci. Mali viacero šancí, ale premenili až tú v 56. minúte keď Vašek napálil loptu do päťky a tá sa vyodrážala až za bránkovú čiaru 2:0. Domáci dosiahli potrebné vedenie a už sa hralo prevažne na jednu bránku. Na lopte boli domáci jednoznačne lepší. V 66. minúte sa po Slovíkovom rohu presadil hlavičou Klein, ale Noščák čarovne vyrazil na roh. V 83. minúte prišiel ešte faul na aktívneho Slovíka v šestnástke, ale sám faulovaný hráč jednástku nepremenil, striedajúci Hrušecký však loptu upratal po tretíkrát do bránky a uzavrel tak na konečných 3:0. V závere duelu zaujalo ešte vykázanie trénera hostí pána Nádaského na tribúnu a už sa v tomto zápase nič nedialo. Domáci tak zaknihovali ďalšie víťazstvo, zostali na plusových troch bodoch a pokračujú tak v nastolenom trende.